SCIFI: Hogyan válj tudósból ipari innovátorrá?
Fiatal tudós vagy [egyetemen, kutatóintézetben vagy klinikán dolgozol esetleg PhD-jelölt vagy az egészségügy bármely területén]? Akkor ez a program megadja Neked azokat a készségeket, amelyekre
Fiatal tudós vagy [egyetemen, kutatóintézetben vagy klinikán dolgozol esetleg PhD-jelölt vagy az egészségügy bármely területén]? Akkor ez a program megadja Neked azokat a készségeket, amelyekre
📣 Érdekelnek az orvostudomány legmodernebb mesterséges intelligencia megoldásai? Bővíteni szeretnéd tudásodat és a kitűnni a szakterületeden? A HelloAI e-learning kurzusai továbbképzési lehetőséget nyújtanak a mesterséges
Érdekel az egészségügyi innováció támogatása Közép-Kelet- és Dél-Európában? Akkor ne keress tovább, ugyanis az EIT Health DRIVE az @tudelft-tel közösen kidolgozott egy díjnyertes képzési programot,
A 2020 i-Day Winners’ Event december 5-én véget ért. Intézetünket a DIAGOCHI team képviselte. Ötletük olyannyira tetszett az európai zsűrinek, hogy a 3. helyet hozhatták
– – – ENGLISH BELOW – – – Értékelje velünk egészségügyi technológiájának árstratégiáját! A részleteket és a regisztrációs linket, valamint a promóciós anyagot alább találja.
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) valamint a Pécsi Tudományegyetem Transzdiszciplináris Kutatások Intézete (továbbiakban ITD) együttműködésében 2020. szeptember 3-án Pécsett került megrendezésre az EIT
The new edition of EIT Jumpstarter, one of the most well-known European pre-accelerator programmes has just been announced.
Candidates are able to submit their innovative ideas in six thematic categories. Besides healthcare, team can apply in raw materials, agri-food, energy, manufacturing, urban mobility and New Europes Bauhaus categories. Applications can be sent until 10th of April 23:59 CET.
EIT Jumpstarter, recognized as the 2019 Best Association Training Initiative in Europe, is one of the widest cross-industrial programmes designed for early-stage innovators who want to gain traction and jumpstart their business. The programme is especially focused on Central-Eastern and Southern European talents who want to validate their business concept, develop business plan and pitch their ideas to the potential future investors. In the previous editions, over 500 teams were already trained, mentored and supported in expanding impactful ideas into powerful business models.
Is it for me?
If you are an innovator in the following domains: healthcare, agri-food, raw materials, energy, manufacturing, urban mobility or New European Bauhaus with an innovative business idea, then this programme is perfect for you. EIT Jumpstarter is open to students, PhDs, researchers or entrepreneurs. Participants will learn how to get started on building a business in a unique cross-industry environment: how to create a team, business processes, and organizational design. The primary focus is put on quantitative business model building. Through the EIT Jumpstarter programme, trainers and coaches will guide you to find the best fitting business model for your idea, and help you validate it. At the end of the program, graduates will prepare their pitch deck, business model canvas, competitive landscape, go-to-market strategy and a roadmap.
What’s in it for me?
Through the programme you will receive support from the best-in-class trainers and mentors and have a chance to win up to €10 000.
Applications are open by 10 April 2022 23:59 CET.
For more details and application, click on the link below:
Kedves Barátaink,
szeretnénk megosztani veletek a müncheni székhelyű, ADVITOS nevű vállalkozás sikertörténetét, hogy ezzel is bátorítsunk titeket arra, hogy merjetek nagyot álmodni.
A vállalat az intenzív osztályon ápolt betegek gyakori elhalálozási okaként azonosított „többszervi elégtelenségre” kínál technikai megoldást az általa fejlesztett ADVOS (ADVanced Organ Support) névre keresztelt eszköz segítségével. A készülék a hagyományos eljárásokkal szemben – melyek csak egy-egy szervet tudnak külön-külön támogatni – mindhárom fő méregtelenítő szerv – a máj, a tüdő és vese – egyidejű támogatását teszi lehetővé, s ezzel sokkal nagyobb esélyt kínál a betegeknek a gyógyulásra. A kritikus állapotú betegeken végzett kísérletek során kimutatták, hogy ez a terápia 20%-ról 50%-ra növelte a túlélést ezen súlyos szervi elégtelenségek esetén.
A fenti eredmény azért is rendkívüli, mert ez a fajta betegség évente megközelítőleg félmillió intenzív osztályos beteg halálát okozza Nyugat-Európában és az USA-ban, ami az intenzív osztályokon elhunyt összes halálozás körülbelül 60%-árt felel. A COVID-19 világjárvány miatt ez a szám mintegy 750 000-re nőtt az elmúlt évben.
A cég jelenleg 55 főt foglalkoztat és számos díjat elnyert már korábban, köztük a 2020-as Bavaria Innovációs Díjat, és szerepel a Deloitte Technology Fast 50 Awards 2019-es listáján is. Ráadásként a cég, mint az EIT Digital által támogatott vállalkozás 20 millió Euro-s támogatásban részesült, valamint emellett az Európai Unió Európai Innovációs Tanácsának (EIC) Alapjától egyaránt.
Az ADVITOS-t az EIT Digital Accelerator támogatta dedikált coaching-gal, valamint a célzott befektetői körnek való bemutatással.
De nem ők ám az egyetlenek, ha kíváncsiak vagytok további sikersztorikra kattintsatok az alábbi linkre:
A mesterséges intelligencia (AI) képes megváltoztatni az egészségügyi ellátás minőségét, ezzel egy időben ugyanakkor először meg kell értenünk annak az egészségügyre gyakorolt hatását ahhoz, hogy biztosítani tudjuk széleskörű elfogadását. Éppen ezért az EIT Health két konkrét témán keresztül vizsgálja a kérdést, az egyik az etikai megfontolások alkalmazása a gyakorlatban az AI-t használó innovátorok számára, valamint az AI hatását az egészségügyi szolgáltatók, valamint a munkavállalókra nézve.
A mesterséges intelligencia felhasználása az egészségügyi szektorban számos előnnyel jár: felgyorsítja az életmentő kezelések fejlesztését, támogatja a betegek ellátásának javítását, és lehetővé teszi az egészségügyi szakemberek számára, hogy több időt fordítsanak a betegellátásra. Mindemellett ráadásul a mesterséges intelligencia növelheti az egészségügyi ellátás termelékenységét és hatékonyságát. Mindemellett ugyanakkor a mesterséges intelligenciában rejlő teljes potenciált még mindig számos kérdés övezi, de ugyanúgy kérdések merültek fel a az egészségügyi dolgozókra és bizonyos szakterületekre gyakorolt lehetséges hatásaival kapcsolatban is, valamint a különböző etikai és adatkezelési kérdések és kockázatok sem megválaszoltak még.
Ennek okán az EIT Health két kiadványt készített, amelyek megkísérlik megválaszolni ezeket a témákat. Az egyik „Transforming Healthcare with AI: The Impact on the Workforce and Organisations” címmel a McKinsey & Company-val közösen készült, amely a mesterséges intelligencia egészségügyi dolgozókra gyakorolt hatását, valamint a mesterséges intelligencia bevezetésének hatásait vizsgálja.
A másik kiadvány a témában a „AI and Ethics in the Health Innovation Community” címet viseli és az Európai Bizottság mesterséges intelligenciával foglalkozó csoportja által 2018-ban kidolgozott irányelvekre alapozva azt vizsgálja, hogy az egészségügyi szakemberek adatkezelési szokásait vizsgálja mesterséges intelligencia környezetben.
Mindkét kiadvány, valamint egy harmadik „Contribution to the discussion on the European Commission’s Data Strategy and AI White Paper” címmel megtalálható a project weboldalán az alábbi linkre kattintva:
Az európai lakosság fokozatos elöregedése, valamint ezzel párhuzamosan a krónikus betegségek előfordulásának növekedése egyre nagyobb nyomás alá helyezi az egészségügyi szolgáltatókat. Hogy csökkenteni lehessen az ebből adódó nehézségeket, hatékonyabb és fenntarthatóbb egészségügyi rendszereket kell létrehozni, amelyek valódi értéket képviselnek a betegek számára.
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT Health) „Érték alapú egészségügyi ellátás” (Value-based healthcare (VBHC) elnevezésű projectje pedig éppen ezt kívánja elérni. Ahelyett, hogy a magára a folyamatra összpontosítana, a VBHC azokat az eredményeket célozza meg, amelyek a legnagyobb változást jelentik a betegek számára az egészségügyi ellátás során és mindeközben növeli az egészségügyi szolgáltatások költséghatékonyságát.
A programhoz készült egy kézikönyv is, amely tartalmazza mindazt a tudásanyagot és keretrendszert, amely a VBHC egészségügyi szolgáltatásokba történő bevezetéséhez szükséges. A project-el kapcsolatban további részletek annak weboldalán, ide kattintva érhetőek el, míg az említett kézkönyv az alábbi linkre kattintva angol nyelven elérhető:
The aim of the event is to strengthen practical knowledge of women who are engaged with healthcare innovations. We are welcoming women from the RIS countries (listed below)*, who have an innovative health or healthcare related idea that they would like to develop, or who already lead a team or a start-up working on breakthrough products or services that will improve the health of citizens.
When and where?
Thursday 19th November 2020, 15.00-19.30, online
Registraion open until 17th November 2020 here
*Eligibility: We are welcoming women from the EIT Health RIS countries: Croatia, Czechia, Estonia,Greece, Hungary, Italy, Latvia, Lithuania, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia.
AGENDA
14.50 – 15:00 Participants access to the virtual space
15.00 – 15.15 Welcome to the WE Health Capsule EIT Health InnoStars & IESE Barcelona
15.15 – 16.30 Innovating and Co-creation in Healthcare: How woman leadership style makes you successful in healthcare innovation?
Co-creation, in business refers to a product or service design in which input from consumers plays a central role from the start to the end. In any case of healthcare innovations the role of the patients, finally consumers, is fundamental. How Co-creation works will be shown during a case study.
Case: Pina Bausch: Leadership as collective Genius
• If you were a manager, would you hire Pina Bausch? If so, why? And if you were Bausch, would you want to take over as the director?
• Who ‘made’ Bausch’s career and how?
• What were the characteristics of Bausch’s leadership style and how were they developed? Are those characteristics universal?
Magda Rosenmöller, IESE Business School (Barcelona)
16.30 – 16.45 Break
16.45 – 18.00 Powerful Communication: See me Stage Impact
Practical elements in business communication which help you to win teammates and partners, build up collaborations, acquire money resources.
Action Learning Session
Olivia Schofield, Spectacular Speaking
International Award-winning speaker
18.00– 18.15 Break
18.15 –19.15 Inspirational Women & Success Stories
Honest speeches: business development and the person behind
– Maya Zlatanova, CEO, FindMeCure, Bulgaria
– Nina Sesto, Director of Information Technology, Private Clinic Magdalena, Croatia
– Monika Paulé, CEO, CasZyme, Lithuania
Speeches will be followed by free discussions between the audience and the speakers about succeeding in the healthcare innovation sphere.
19.15– 19.30 Closing
Language of the event: English
Organizer is EIT Health InnoStars More information: https://eithealth.eu/in your region/innostars/